Hakkımızda - Taşkonaklar Kapadokya Mağara Otel
GİRİŞ
ÇIKIŞ
YETİŞKİN
ÇOCUK

Hakkımızda

taskonaklar hakkimizda

Her şey 2003 yılında annemiz Monique’in arkadaşlarıyla Kapadokya’ya geldiği tatil ile başladı. Kapadokya’nın büyülü coğrafyasına ve Uçhisar’ın benzersiz mimari dokusuna aşık olmasıyla üzerinde üzüm asması bulunan tarihi bir evi restore etmeye karar vererek Taşkonaklar’ın da ilk adımını atmış olduk.

Yılın birkaç ayını geçireceği küçük şirin bir ev olarak başlayan proje, renovasyon sonucunda 6 odalı bir otele dönüştü. Her ne kadar Annemin ev hayalleri ilk başta suya düşmüş olsa da şimdi onu otelin yanındaki yeşil panjurlu evinde, özellikle Haziran ve Kasım ayları arasında, terasta elinde kahvesiyle manzaranın ve havanın tadını çıkarırken görebilirsiniz.

Yıllar içindeki yatırımlarla bu küçük otel, ilhamını sıcak bir aile ortamından alarak olağanüstü misafir hizmeti ve unutulmaz bir konaklama deneyimi sunmasıyla tanınan, 25 odalı özgün bir lüks otele dönüştü.

Bu nedenle her zaman bir ailenin sıcaklığını, detaylara gösterilen özeni, isteklerinizi gerçek Türk misafirperverliği ile yerine getirmeye istekli/hevesli/arzulu bir ekibi karşınızda bulacaksınız.

Kapadokya’nın tarihine, mucizevi doğasına ve barındırdığı kültürlere hayranlık duyuyor, misafirlerimize bölgenin kültür ve dokusunu özgün ve kapsamlı bir şekilde yaşatıyoruz.

Bu değerler doğrultusunda, doğaya saygılı, sürdürülebilir turizm anlayışıyla, unutulmaz bir Kapadokya deneyimi yaşamak isteyen her dilden, dinden ve kökenden ziyaretçinin bir araya gelip sosyalleşebileceği bir buluşma noktası olmak için çalışıyoruz.

Üzüm asmamız ise hala bizimle ve yaz aylarında otelin girişinde sizi yemyeşil bir şekilde karşılamak için bekliyor…

Taşkonaklar'da

Sizi Neler Bekliyor?
İnsan, tarih ve doğanın birlikte yarattığı, dünyada en güzel bütünleştiği eşsiz bir bölge. Binlerce yılda erozyonun oluşturduğu Peri bacaları, vadileri, insanların barınmak ve korunmak için oyarak yarattıkları yeraltı şehirleri, kaya kiliseleri ve bunların içine işlenmiş ve hala canlılığını koruyan iki asırlık freskleri ile bir rüya belde.

Kapadokya’da Eşsiz Bir Deneyim için

Taşkonaklar’a Hoş Geldiniz.

Bütün detaylara önem vererek sıcak ve davetkar bir yer yaratmaya ve tüm duyularınıza hitap etmeye özen gösterdik. 2006 yılında bir ev olarak başlayan maceramıza, 15.yılımızda yenilenme ve dönüşüm ile devam ediyoruz.

Bunun için de öncelikli olarak, yıllar boyunca verdiğimiz her kararda bize kılavuzluk etmiş olan değerlerimizi bir manifesto haline getirdik; Kapadokya’nın tarihine

Balloon view Cappadocia taskonaklar-otel View from Taskonaklar
Cappadocia view
Konaklamanız için en iyi fiyatı doğrudan
web sitemizden veya telefon ve e-mail
ile bizlerle iletişime geçerek alabilirsiniz.
Group-5458@2x
Sizin için en iyi deneyimi beraber yaratalım
Karar vermekte zorlanıyor musunuz veya sorularınız mı var? Bütün detaylar ve sorularınız için bize ulaşabilir, ekibimizle beraber, konaklamanızdan bölgede geçireceğiniz zamanda neler yapabileceğinize kadar her detayı beraber oluşturabiliriz.
GİRİŞ
ÇIKIŞ
YETİŞKİN
ÇOCUK