Taşkonaklar Blog

Details
taskonaklar 8 Ekim 2021

Evlilik sürecini tamamlayan ve evliliğin getirdiği yorgunluğu kalıcı bir şekilde üzerinden atmak isteyen yüzlerce çift, düğünden sonra balayına gitmek ister. Birkaç günlüğüne de olsa istedikleri şehirde kalmak, oranın güzelliklerini görmek ve farklı aktivitelerle tüm yorgunlukları üzerlerinden atmak, çiftlerin en büyük hayallerinden biridir. Bu hayallerini gerçeğe dönüştürmek için var olan balayı, en güzel otellerde ve konforu fazla olan yerlerde yapılmaktadır. Tarihi şehirler, yeşilliği ve doğası büyüleyici olan bölgeler ve daha farklı birçok yer, balayı yapılacak yerlere örnek olarak gösterilebilir. Her yıl balayı yapacak çiftlere özel olarak farklı kategorilerde balayı paketleri hazırlanmaktadır. Otellere göre değişiklik gösteren bu paketlerin fiyatını ise genellikle oteller belirlemektedir.

balayi paketi 2022

2022 Yılında Nasıl Bir Balayı Paketi Tercih Edilmeli? 

Balayı genellikle çiftlerin istekleri doğrultusunda yapılmaktadır. Mükemmel bir balayı paketinde çiftlerin istekleri doğrultusunda hazırlanmış seçenekler oldukça fazladır. Normal bir balayı paketi tercih edecekseniz, konaklama, uçuş, transfer hizmeti kahvaltı ve yemek gibi çoğu şeyin saatini ve otele giriş çıkış saatlerini de otel belirlemektedir. Tamamı paket içeriğinde olan bu aktiviteler için ekstra planlama yapmaya gerek kalmaz. Taşkonaklar Otel balayı paketini tercih ettiğinizde bir güne fazla aktivite sığdırabilir ve günlerinizi daha eğlenceli bir hale dönüştürebilirsiniz. Balayı yapacak çiftler genellikle balayını nasıl bir yerde yapacakları konusunda fazla düşünmektedirler. Taşkonaklar otel balayı tercihinizde deniz, doğa ve muhteşem havanın keyfini çıkararak dinlenme şekli olduğu gibi bölgede bulunan yerleri gezerek de güzel bir balayı yapılabilir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak balayı paketi seçebilirsiniz. Paket seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise paket içerisinde bulunan her şeyin ücretlere dahil olmasıdır. Böylelikle daha hesaplı ve uygun fiyatlı bir tatil yapabilirsiniz. Uçuş ücretinden, konaklama yeme ve içme ücretlerine kadar her şeyin ücreti balayı paketi içindedir. Daha fazla ve ek bir ücret ödemeden bu paketi satın alabilirsiniz.

Balayı Paketi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? 

Balayı, çiftlerin en özel anlarını birlikte yaşadıkları ve evliliğin tüm yorgunluğunu çıkardıkları bir süreç olduğu için balayı yapılacak yerin özel ve benzersiz bir yer olması da oldukça önemlidir. Çiftlerin belirli sürelerde kalacakları otelin konforu ve temizliği, yemeklerin ve ikramlıkların güzelliği, havuz ve Spa gibi bölümlerin dezenfekte edilmiş olması gibi şartlar balayına gidecek kişiler için oldukça önemlidir. Bu şartları ve daha fazlasını taşıyan Taşkonaklar Otel, sürekli tercih edilen  ve her yıl yüzlerce çifti ağırlayan nadide otellerden biridir.  Önemli olduğunu düşündüğünüz şartların balayı paketinde olup olmadığını sorgulayabilir ve uygunluğunuza ve bütçenize göre bir balayı paketi satın alabilirsiniz. Balayı paketlerinin ücreti, konaklama gününün sayısına göre de değişiklik gösterir. Detaylı inceleme yaptıktan sonra balayı için erken randevu yaptırabilir ve en hesaplı balayı paketini satın alabilirsiniz.

Balayı Paketlerinin Avantajları Nelerdir? 

Çiftler balayı için en iyi ve en güzel imkanları sunan bir otel arayışına girerler. Balayı paketi seçmek, çiftler için her zaman daha mantıklı bir seçimdir. Tek tek rezervasyon yapmak yerine her şey dahil olan bu paketleri satın alarak mükemmel bir balayı deneyimi yaşayabilirsiniz. Uzman kadrosu ile birlikte en iyi şekillerde hizmetin sunulduğu Taşkonaklar otel balayı paketlerini uygun fiyatlı olarak satın almak için erken dönemde paket almanız yararlı olacaktır.  Her yönüyle avantajlı olan 2022 yılı balayı paketleri,  otel tercih edenlerin sürekli araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Çiftler geniş çaplı bir araştırma yaparak 2022 yılının en çok tercih edilen balayı paketlerini satın alabilirler. Kapadokya’ da bulunan eviniz olan Taşkonaklar otel, balayı için tercih edilen en özel yerlerden biridir. Çiftlerin kendilerini evlerinde hissetmeleri ve şehrin büyüsünü keşfetmeleri için her türlü imkanı sunan, temizliği ve konforuyla uzun yıllardan beri kesintisiz hizmet sunan Taşkonaklar otel, balayı arayışında olan tüm çiftlere kapılarını sonuna kadar açmaktadır. Otelin ayrıcalıklarından yararlanmak ve balayı paketleri hakkında bilgi sahibi olmak için iletişime geçebilirsiniz.

 

Details
taskonaklar 8 Ekim 2021

İş yoğunluğu, turistik ve doğayla iç içe olan yerlerde tatil yapma isteği, toplantı, düğün ve daha farklı birçok aktiviteyi gerçekleştiren birçok kişi, en güzel otellerde konaklamak ister. Otellerin konaklamak için ideal bir yer olması, birçok turist ve tatil yapmak isteyen bireyleri otel arayışına itmektedir. 5 yıldızlı, 7 yıldızlı gibi sınıflara ayrılan otellerde olması gereken bir diğer özellik ise otelin çevreye duyarlı ve sürdürülebilir bir otel olmasıdır. Son zamanlarda büyük bir kesim, tercih edeceği otelin sürdürülebilir ve çevreye duyarlı olmasına özen göstermektedir. Aileler ve bireyler, tatil yapacakları otellerin bu şartları taşımasına önem verdikleri için seçimlerini genellikle bu otellerden yana yapmaktadırlar.

 

cevreye duyarli surdurulebilir otel

 

Çevreye Duyarlı Ve Sürdürülebilir Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Turizm sektöründe faaliyet gösteren otellerin bilinen en önemli özelliklerinden biri, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir yapıda olmalarıdır. Birbirinden farlı özellikleri bulunan bu otellerin bu şartları taşımaları için işletme sahiplerine büyük görevler düşmektedir. Elektrik, su, yemek ve benzeri tüketim konularda planlı olan oteller, bireyleri ve gelecek nesilleri de olumlu şekilde etkilerler. Taşkonaklar Otel doğanın tam ortasında, doğayla iç içe olan bir otel olma özelliğinin yanı sıra hem temiz havası, hem de manzarasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Bu otelin sürdürülebilir bir otel olması ve enerji kaynakları yönünden de tasarruflu olması, oteli vazgeçilmez yapan noktalardan biridir. Bu otellerin geri dönüşüm bölmeleri de bulunmaktadır. Çevreye duyarlı ve sürdürülebilir otel arayışında olan kişiler, yaz aylarının gelmesi ve sıcakların artmaya başlamasıyla birlikte otel arayışına girerler. Bu otellerin en önemli özelliklerinden biri olan tasarruflu ve çevre dostu olmalarıdır ve bu otelleri diğer birçok otelden ayırmaktadır. Taşkonaklar Otel alanında uzman ve işini en iyi şekilde yapan çalışanlarını bu konuda bilgilendirerek gelecek nesillere güzel bir dünya bırakmayı hedefleyen işletmelerden biridir.  Taşkonaklar Otel, bu konuda büyük bir bilgi birikimine sahip ve güçlü alt yapısı ile çevreye duyarlı ve sürdürülebilir otel olma yolunda ilerlemektedir. Başarılı ve her daim müşterisine değer veren kadrosu, Kapadokya’da en çok tercih edilen otellerden biri olmasını sağlamaktadır.

Çevreye Duyarlı Ve Sürdürülebilir Bir Otel İşletmesi Neler Yapar? 

Taşkonaklar Otel çevreye duyarlı bir otel olmak için ilk olarak sürekli kullanılan kaynaklardaki tüketim miktarını azaltmakta ve doğru bir şekilde kullanmaktadır.   Su, elektrik ve yemek gibi bu kaynakların doğru bir şekilde kullanılması ve bilinçsiz bir şekilde kullanılmayarak azaltılması, otellerin çevreye duyarlı bir otel olmasında oldukça etkilidir. Otel odalarında, banyo ve tuvaletlerde ve dış mekânlarda kullanılan suyun azaltılması ve sudan tasarruf edilmesi konusunda hem işletmelere hem de müşterilere birçok görev düşmektedir. Böylelikle çevreye duyarlı otel olma yolunda adım atılır. Aynı şey tüketilen elektrik içinde geçerlidir. Kullanılan elektriğin led ışıklardan sağlanması, elektriğin daha uzun ömürlü olarak kullanılmasını sağlarken elektrikten de tasarruf edilir. Bunların yanı sıra otellerde sürekli kullanılan ve elektrikle çalışan tüm beyaz eşya ve elektrikli ürünlerin az elektrik tüketen modellerden seçilmesi de çevre dostu otellerin göze çarpan özellikleri arasında yer almaktadır.

Yeşil Alan Ve Yeşil Otel

Yeşilliği ve doğanın büyüleyici havasını içine çekmek isteyen bireyler, tatil yapmak için tarihi yerlerin yanı sıra, yeşilliğin fazla olduğu otelleri de seçerler. Yeşilliğin ortasına kurulmuş birçok otel çevreye duyarlı ve sürdürülebilir oldukları için büyük bir kesim tarafından da tercih edilmektedir. Geri dönüşümün olması ve otelde atılabilir ürünlerden ziyade geri dönüştürülebilir ürünler kullanılması otele olan ilgiyi de arttırmaktadır. Çevreye duyarlı ve sürdürülebilir otellere olan talep her yıl artmakta ve bilinçli bir nesil yetiştirip bireyleri bilinçlendirmek bu yolla da mümkün olmaktadır. Çevreye duyarlı ve sürdürülebilir oteller hakkında geniş çaplı araştırma yaparak tatil yaptığınız şehirde ki oteli bu yolla daha rahat bir şekilde seçebilirsiniz. Taşkonaklar Otel, yeşil alanı ve otel içi ve dışında müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak için uyguladığı yöntemler aynı zamanda sunduğu hizmetlerle her mevsim büyük bir kesimin gözdesi olmayı amaçlayarak bu yolda sonuna kadar çalışmayı hedeflemektedir.  Çevreye duyarlı otel arayışındaysanız Taşkonaklar otelde aradığınızı bulabilirsiniz.

 

Details
taskonaklar 29 Ağustos 2021

Kapadokya tatil yapmak için en keyifli yerlerden bir tanesi olmakla birlikte; hem tarihi, hem de gezip görülecek yerleri bakımından Türkiye’nin en önemli turizm noktalarından bir tanesidir. Her yıl dünyanın dört bir yanından birçok insan Kapadokya’nın tarihi dokusunu hissetmek ve güzelliklerini keşfetmek amacıyla buraya gelir. Kapadokya Taşkonaklar Otel, son yıllarda Kapadokya balayı oteli olarak da en çok tercih edilen yerlerin başında gelir. Burada gezip görülecek birbirinden farklı noktaları olan Kapadokya’da muhteşem bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Dört mevsiminin her birinde ayrı güzelliği olan Kapadokyada romantik ve dolu dolu bir tatil geçirebilirsiniz.

Taş mimarisi ve birbirinden farklı sokakları ile kendinizi bambaşka bir dünya içerisinde hissedebilirsiniz. Taşkonaklar, mağara otel konseptiyle taş mimari yapısını ön planda tutarak ve Kapadokya’nın atmosferini en iyi şekilde yansıtmak üzere misafirlerine kapılarını açmaktadır. Özellikle Kapadokya butik otel açısından uygun olan oteller sıralamasında ilk sırada yer alır.

Kapadokya Turları

Kapadokya Balayı Oteli

Kapadokya, atmosferi ile fark yaratır. Taşkonaklar, balayı konseptine uygun olarak tasarlanan odaları ve her çiftin gönül rahatlığıyla tercih ettiği, deneyimlediği zaman da unutamayacakları bir tatil yaşadıkları özel bir oteldir. Burada çiftlere özgü olan birçok aktivite mevcuttur. Farklı oda ve süit seçenekleri ile sizlere hizmet veren bu oteli balayı oteli olarak tercih edebilirsiniz.

Kapadokya’nın hissettirdiği o eşsiz duyguları en özel ve en güzel tatilinizde sevdiğiniz ile paylaşabilirsiniz. Bir yandan Kapadokya’nın manzarasını izlerken diğer yandan jakuzi keyfi yaparak tüm stresinizden arınabilirsiniz. Kapadokya balayı otelleri olarak bilinen Taşkonaklar da muhteşem bir zaman geçirebilirsiniz.  Kapadokya’da Göreme başta olmak üzere; Uçhisar, Ürgüp, Yeraltı Şehirleri ve balon turları mutlaka gezip görmeniz gereken yerlerdir. Kapadokya’ya balayı için ister yaz mevsiminde, isterseniz de kış mevsiminde gelebilirsiniz.

Kapadokya Butik Otel

Farklı yaşam tarzlarının buluştuğu Taşkonaklar, butik otel konsepti ile sizlere hizmet vermektedir. Her aileye, her kişiye ve her çifte uygun olan Kapadokya butik otel, taş mimarisi ile de büyük ilgi görmektedir. Alanında uzman çalışanlarıyla, misafirlerine sunduğu profesyonel hizmetlerle misafirlerine en iyi tatil deneyimini sunmayı hedeflemektedir. Kapadokya Taşkonaklar’ın Butik tarzda sizlere sunmuş olduğu hizmetler şu şekildedir;

  • Deluxe oda,
  • Junior süit,
  • Jakuzili oda seçenekleri,
  • Muhteşem bir serpme kahvaltı
  • Büyüleyici Kapadokya manzarasına hakim bahçeleri
  • Şömineli oda gibi birbirinden farklı oda seçenekleri

 

 

Şömineli Oda

Şömineli oda, Taşkonaklar ile bütünleşen bir konsepttir. Özellikle kış aylarında yeni evlenecek olan çiftlerin tercihi olan şömineli odalar mükemmel bir tatil yapmanıza imkân tanımaktadır. İçinizi ısıtan bir görüntüyü ortama yayan şömine, odanın havasının da anında değişmesine yardımcı oluyor. Eğer sizler romantik tatilinizi Kapadokya’da geçirmek isterseniz Taşkonaklar şömineli oda konseptini tercih ederek güzel bir tatil yapabilirsiniz. Aynı zamanda dolu dolu bir tatil geçirmenizi sağlayan Kapadokya’da her an farklı bir atmosfere kapılarak burada yer alan birçok noktanın güzelliği ile büyülenmeniz mümkün. Sizlerde Kapadokya’nın büyüsüne kapılmak isterseniz rezervasyon yapmayı unutmayın.

 

Details
taskonaklar 29 Ağustos 2021

Kapadokya, son dönemlerin çıkış yakalayan en önemli tatil beldelerinden bir tanesidir. Her bir noktasının ayrı önem ve değeri olan ve gören herkesi büyüleyen Kapadokya aynı zamanda bir aşk yeri olarak da bilinir. Havası, doğası bir yana kişide yarattığı atmosfer başka hiçbir yerde karşılaşamayacağınız niteliktedir. Yaz, kış, sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde ziyaretçi akınına uğrayan Kapadokya, zaman geçtikçe önemli bir turizm merkezi haline gelerek her geçen yıl on binlerce turisti misafir etmektedir. Saymakla bitmeyecek gezip görülecek birçok farklı noktası bulunan Kapadokya, sadece gezip görülecek yerleri ile değil taş konak mimarisi ile de ününü artırıyor. Bu yerler arasında da Taşkonaklar Otel, mimarisi ve estetik görünümü ile Kapadokya’ya ayrı bir hava katıyor. Eşsiz tasarımı ile gerçek bir Kapadokya deneyimi arayanların gözdesi konumunda olan Taşkonaklar, Kapadokya ya özgü görünümü ile sanki farklı bir tarihteymişsiniz hissi yaratır.

Taşkonaklar Otel, dizaynı ve dekorasyonu ile de diğer otellerden ayrışıyor. Burasının her bir köşesi farklı zevklerden oluşmasından dolayı Kapadokya balayı oteli içinde oldukça uygun seçenekler arasında yer alıyor.

Kapadokya Balayı Oteli

Kapadokya’nın her mevsimi her ne kadar ayrı bir güzelliğe sahip olsa da burası kış mevsiminde apayrı bir güzellik ve ambiyansa bürünüyor. Özellikle kışın evlenecek olan çiftlerin gidilecek balayı noktaları arasında yer alan Kapadokya butik otel farklı mimariye sahip Otel Taşkonaklar ile de tam anlamıyla balayı konseptine uyum sağlamaktadır. Balayı amacıyla sıklıkla tercih edilen bir belde olan Kapadokya, herkese hitap eden seçenekleri ile de mükemmel bir tatil geçirmenize olanak sağlar.

Taşkonaklar’ı diğer otellerden ayıran en önemli özellikleri mağara otel yapısı ve taş mimarisidir. İster süit oda isterseniz de deluxe oda tercih edebilirsiniz. Tüm düğün stresini geride bıraktıracak olan ısıtmalı özel dış mekan jakuzili oda veya suitlerden birisini seçerek karların altında bambaşka bir deneyimi garantileyebilirsiniz.  Romantik ve unutulmaz bir balayı geçirmek isterseniz şömineli otel tercihi yaparak kendinizi şımartabilirsiniz ki Taşonaklar sizin bu zevkinize de cevap verebilecek şömineli odalara sahip.

Kapadokya Butik Otel

Kapadokya beldesi, Kapadokya tarzını yansıtan birbirinden farklı oteller ile turizm alanında ciddi ilerleme kaydetmektedir. Kapadokya butik otellerin başında yer alan Otel Taşkonaklar, ihtişamlı manzarası ile tatil severlerin gözdesi haline gelmiştir. Kapadokya’nın en güzel noktasına konumlandırılmış Taşkonaklar’ı tercih ettiğiniz zaman kendinizi farklı bir dünyadaymış gibi hissedebilirsiniz. Kişilerde yarattığı o benzersiz his, Kapadokya’ya adım attığınız an oluşmaya başlar. Taşkonaklar Otel diğer Kapadokya butik otellerinden hizmet kalitesi olarak oldukça etkileyici ve büyüleyici bir şekilde ayrışır. Siz de vakit kaybetmeden Taşkonaklar’ın websitesinden rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz.

Şömineli Otel

Kapadokya denildiği an akla ilk gelenlerden bir tanesi romantizmdir. Özellikle balayı için Kapadokya balayı oteli arayışında bulunan çiftler Taşkonaklar’ı tercih ederek benzersiz bir tatile merhaba diyebilir. Kapadokya’nın bu denli nam salmış romantik atmosferi, ruhunuza da yansır. Karlı mevsimlerin vazgeçilmezi haline gelen şömineli odalar konforu ve güzelliği ile sizleri mest eder. Kış mevsiminde evlenen çiftlerin balayında özellikle tercih ettiği şömineli otel olarak da bilinen Taşkonaklar şömineli odalarıyla sizlere kış romantizmini yaşatır. Sizler de balayı tatilinizi alışılagelmiş otel konseptlerinden yana kullanmak istemiyor ve farklılığa adım atmak istiyorsanız Taşkonaklar‘ı  tercih ederek güzel bir balayı tatili için geri sayıma başlayabilirsiniz.

Details
taskonaklar 23 Haziran 2021

Normal bir mevsimlik tatile gitmek ya da balayına gitmek için Kapadokya, en çok tercih edilen bölgelerden birisidir. Hem yazlık olarak tercih edilen hem de kışlık olan tercih edilen Kapadokya, tarihi ve doğal güzellikleri ile tüm dikkatleri üzerine çekmeye hızla devam ediyor. İklime dayalı oluşan ve yıllardır varlığını sürdüren peri bacalarının gizemini öğrenmek, romantik bir balayı geçirmek ve balon turu yapabilmek için sizler de tereddüt etmeden Kapadokya otellerinden rezervasyon yaptırabilir ve balayınıza ya da tatilinize güvenle çıkabilirsiniz. Tüm otellerde sezonluk olarak yapılan indirimler ve uygulanan kampanyalar oldukça idealdir. Bu avantajları kaçırmadan son derece uygun fiyatlı otellerden yerinizi ayırtabilirsiniz.

Ödemelerinizi peşin ya da taksitli yapabilirsiniz. Güvenliği en üst safhada olan, sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve akşam yemeği gibi beslenmeyi içeren ve kalınacak gün sayısına göre fiyatlarını belirleyen birçok otel çeşidi mevcuttur. Butik oteller büyük otellere göre daha rahattır ve yoğun kalabalıktan uzaktır. Tüm otellerde sunulan hizmetlere ve kullanım alanlarına göre fiyat farklılıkları elbette oluşur. Ancak genel olarak bakıldığında, otellerin kalitesi her zaman ön plandadır ve kaliteye rağmen uygun fiyatlar da dikkat çeker. Ev tarzı otellerden, butik tarzı otellerden ya da modern otellerden yerinizi sezon açılmadan ayırttığınızda çok daha uygun fiyatlardan faydalanmış olursunuz.

Kapadokya Otel Fiyatları 2021

Kapadokya’da Balayı Ayrıcalıkları

Balayı çiftleri için ve sezonluk tatiller için Kapadokya oldukça ideal bir tercihtir. Hem tatil yapabileceğiniz bölgelere hem de tarihi ve doğal güzelliklerle çevrili bölgelere sahiptir. Bu eşsiz güzellikleri ile adından sık sık söz ettirir. Sizler de eşinizle çıkacağınız ilk tatilin, hatta balayının elbette çok daha özel olmasını istersiniz. Kapadokya balayı için oldukça uygun bir bölgedir. Düğün yorgunluğunu atabileceğiniz, birbirinden güzel ve iç açıcı aktivitelere katılabileceğiniz ve kendinizi tam anlamıyla dinlenmiş hissedeceğiniz bir adrestir. Şık otelleri, sevimli otelleri, ev tarzı otelleri, butik otelleri ve özellikle de nostaljik otelleri, mağara içine yapılmış hususi otelleri ile muhteşem bir konaklama hizmeti de almış olacaksınız. Tüm bu özelliklere uygun ve unutulmaz bir balayı tatili ve daha fazlası için Taşkonaklar Otel’i tercih edebilirsiniz.

Kapadokya Balayına Özel Oteller

Herkesin bütçesine uygun yerini alan Kapadokya otellerinde fiyatlar, sunulan hizmete ve içeriklerine göre değişebilir. Ancak standart fiyatlara bakıldığında oldukça uygun fiyatlar olduğunu görebilirsiniz. Günlük, haftalık ya da aylık ödemeler yapabileceğiniz oteller mevcuttur. Kalmak istediğiniz gün sayısına bağlı olarak rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ancak net bir karara varamadığınızda ise Kapadokya balayı paketlerinden faydalanarak sizin için biçilmiş kaftan niteliği taşıyan balayı programına dahil olabilirsiniz.

Kapadokya Balayı Paketleri Sizlerle

Bütçenizi aşmanıza gerek kalmadan ve her açısını kullanabileceğiniz Kapadokya balayı paketleri sizleri bekliyor. Konaklama yapmak istediğiniz otelleri tercihler arasında ekleyerek hangi pakette daha uygun olduğunu görebilirsiniz. Rezervasyonlarınızı önceden, ödemelerinizi ise konaklama esnasında yapabilmenize olanak sağlayan oteller ve paketler mevcuttur. Bütçenizi aşmayacağınız ve mükemmel bir balayına dahil olabileceğiniz onlarca otel tarzı mevcuttur. Hijyen, fiyat ve güvenlik gibi tüm detayları içeren ve fiyatı oldukça makul olan otelleri bulabilirsiniz. Üstelik tamamen kalmak istediğiniz otel tarzına uygun filtremeler yapabilirsiniz.

Kapadokya Otel Özellikleri

Covid-19 salgınıyla birlikte artan otel önlemleri, misafirlerini bir hayli memnun etmektedir. Hijyen en üst safhada tutulmakta ve hastalık belirtisi gösteren hastalara ücretsiz karantina uygulaması hizmeti verilmektedir. Her açıdan şık olan ve önlemlerini sıkı tutan oteller sayesinde, balayınızı ya da sezonluk tatillerinizi istediğiniz gibi geçirebileceksiniz. Güvenlik önlemlerinin arttırıldığı, balayı çiftlerine özel hazırlıkların yapıldığı, çeşitli aktivitelerin ve ekstraların paketlere eklendiği Taşkonaklar, misafirlerine unutulmaz bir tatil vadediyor.

Details
taskonaklar 23 Haziran 2021

Her yeni evlenen çiftin hayali rüya gibi bir balayı yaşamaktır. Balayını bir deniz kıyısında ya da sahil içerikli bir alanda yapmak istemeyen çiftler için Kapadokya’da balayı oldukça uygun bir deneyimdir. Birçok çiftin ilk balayı tercihlerinden biri olan Kapadokya ziyareti hem estetik, hem de tarihi bir seyahat olarak da kabul edilebilir. Kapadokya’nın birbirinden güzel, doğa harikası olan bölgelerini görebilmek ve tarihi güzellikleri hakkında bilgi sahibi olabilmek için Kapadokya balayı paketlerinden faydalanabilirsiniz. Her bütçeye uygun şekilde hazırlanan paketler sayesinde, balayınızı çok özel ve romantik bir şekilde geçirmeye hazırlanabilirsiniz.

Muhteşem içeriklere sahip olan paketler, kişiden kişiye ve bütçelere göre farklılıklar gösterebilir. Sizler de en uygun paketi tercih ederek balayınızı son derece muhteşem şekilde geçirebilirsiniz. Kapadokya balayı paketi ile sabah gün ışığında balon turu, harika görünen peri bacaları ziyareti ve bölgenin tarihi geçmişi hakkında detaylı bilgiler edinebileceğiniz unutulmaz bir balayı geçirirsiniz.  Eşinizle çıkacağınız en özel ve ilk tarihi gezi olacağı için heyecanla paketlere göz atabilirsiniz. Paketlerde gün sayısı, fiyat içeriği, gezilecek yerler, ulaşım ve konaklama gibi birçok içerik yer alır.  Balayı için Kapadokya’yı tercih edenler daima memnuniyetini dile getirir. Üstelik bu paketleri ister yaz aylarında ister kış aylarında tercih edebilirsiniz.

Kapadokya Balayı Paketi 2021

Kapadokya Balayı Paketleri

Kapadokya balayı paketleri, tamamen balayı çiftine özel olarak hazırlanan paketlerdir. 3 gün 4 gece, 4 gün 5 gece, 5 gün 6 gece gibi farklı paket alternatifleriyle değişik seçenek ve gün sayısını belirleyebilirsiniz.  Şayet balayı tatilinize özel aracınızla çıkmışsanız ulaşım içermeyen paketleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle balayı tatil maliyetini aşağı çekebilirsiniz.  Konaklama için butik otel dâhil geniş otel seçenekleri mevcuttur.

Butik otellerin bulunduğu balayı paketi tercihlerinizde daha iç kesimleri seçerek çok daha sakin ve romantik bir balayı geçirebilirsiniz. Daha geniş ve ferah otel seçiminizde ise karşınıza birçok farklı özelliklere sahip otel ve tur alternatifleri çıkar.  Balayı paket içeriklerinde aynı zamanda sosyal aktiviteler, rehberlik hizmeti gibi çeşitli seçenekler bulabilirsiniz. Doya doya romantik bir Kapadokya balayı tatili yaşamak isteyenler için herkesin zevkine hitap edecek paket içerikleri Taşkonaklar Otel’de mevcuttur.

Taşkonaklar’da Çok Özel Bir Balayı

Düğün telaşı ve yorgunluğunu tamamen geride bırakmak isteyen çiftler için Kapadokya balayı paketleri hız kesmeden Taşkonaklar’da hizmetinize sunulmaya devam ediyor. Birbirinden çeşitli içeriklere sahip olan paketlerden kendiniz ve bütçeniz için en uygun olanı seçebilir ve hak ettiğiniz eğlenceyi doyasıya yaşayabilirsiniz. Muhteşem lezzete sahip yemeklerden yiyebilir, sosyal aktivitelere katılabilirsiniz.  Yöresel ve tarihi alanlarını gezebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylece hem balayınızı en güzel şekilde yaşamış, hem de eşinizle gelecekte çocuklarınıza anlatacağınız güzel anılar biriktirmiş olursunuz. Dolayısıyla özel bir balayı tatili geçirmiş olursunuz.

Uygun Fiyatlı Kapadokya Balayı Paketi

Tamamen müşteri odaklı hazırlanan ve uygun fiyatlar kapsamında tutulan Kapadokya balayı paketleri için iletişime geçebilirsiniz. Mağara gezilerini, doğal taş gezilerini, özel hazırlanan balayı çifti süitlerini ve odalarını içeren, romantik konaklamalara ve yemeklere yer veren paketler mevcuttur. Tam olarak yaşamak istediğiniz Kapadokya balayı ve tatili için tüm paketleri inceleyebilirsiniz. Özel olarak balayı çiftleri için hazırlanan bu paketlerin öncelikle amacı huzur, mutluluk, romantizm ve unutamayacakları balayı tatili sunabilmektir. Çiftlerin ilk tatilini çok özel kılmak ve geleceğe büyük bir anı bırakabilmektir. Şık restoranlar, konforlu oteller ve birbirinden ayrıntılı rehberlik hizmeti paketlerde yerini alıyor. Unutulmayacak bir balayı tatili için vakit kaybetmeden rezervasyonunuzu yaptırmalısınız.

Details
taskonaklar 14 Nisan 2021

Kapadokya; Nevşehir, Kırşehir, Niğde, Aksaray, Kayseri’yi içine alan ve bundan yaklaşık altmış milyon yıl önce Güllü Dağı, Erciyes Dağı ve Hasan Dağı’nın meydana getirdiği volkanik arazinin küllü ve yumuşak tabakasının, milyonlarca yıl boyu yağmur suları ve rüzgârlar ile aşınması ile şekillenmiş ayrıca Times’ın Dünya’nın Yeni 25 Harikası listesinde beşinci sırada yerini almayı başarmış, muhteşem manzarası ile binlerce yerli ve yabancı turisti mest eden doğaya sahiptir.

Kapadokya Güvercinlik Vadisi

Kapadokya’da insan yaşamı izleri Paleolitik Döneme kadar uzanmaktadır. Belli bir zaman Hititler’in yaşadığı bölge daha sonrasında Hristiyanlığın en önemli merkezlerinden biri haline gelmiştir. Hristiyanlığın yasak olduğu Roma Dönemi’nde, bu bölgede yaşayan Hristiyan halk daha güvenilir bir şekilde yaşamak adına yer altı şehirleri ve kiliseler inşaa etmiştir. Kapadokya’da kayaların içerisine oyulmuş ve yer altı şehirlerinde mevcut olan birçok kilise bulunmaktadır. Kapadokya eşsiz anıt mezarları, kaya kiliseleri, yer altı şehirleri ve ören yerleri ile misafirlere peri masalında yaşıyormuş hissi verir.

Kapadokya ve Güvercinlik Vadisi’nin eşsiz güzelliğini sevdiklerinizle birlikte uzun yürüyüşler yaparak, bisiklet kiralayarak gezmenin yanı sıra muhteşem gün doğumunu rengarenk balonlardan izlemek kuşkusuz her gezginin hayalini süsleyen büyülü anların başında yer almaktadır.

Güvercinlik Vadisi

Eşsiz coğrafyası ve doğa manzarası ile herkesi büyüleyen Kapadokya ayrıca geçmişi oldukça eskiye dayanan bir vadiyi de içinde barındırmaktadır. Güvercinlik Vadisi adından da anlaşılacağı üzere bölgede yaşayan halkın dokuzuncu yüzyıldan günümüze kadar burada oydukları kayaların içerisinde çeşitli güvercinleri yetiştirmeleri sayesinde bu adı almıştır.

Yöre halkı tarım faaliyetlerinde ve yetiştirdikleri üzümlerde güvercin gübrelerinin oldukça faydasını görmüşlerdir. Ayrıca bölgede yaşayan halk güvercin gübresinin tarımda sağladığı katkının yanı sıra orada bulunan kilise duvarlarını renklendiren çizim ve desenlerin canlılıklarının korunmasında güvercin yumurtalarının kabuklarının işe yaradığını keşfetmişlerdir. Bölgenin üzüm yetiştiriciliği, şaraplarının enfes lezzeti ve günümüzde dahi etkisini yitirmemiş olan tarihi güzelliğinin sırrı halen vadiye gelen çeşitli güvercinlerin sayesindedir.

Uçhisar Güvercinlik Vadisi

Güvercinlik Vadisi’ne Nasıl Gidilir?

Güvercinlik Vadisi’nin ziyaretçileri etkilediği birçok yönü mevcuttur. Balonla seyahate ihtiyaç duymadan bütün Kapadokya’yı ve eşsiz manzarasını keyifle seyredeceğiniz nadir alanlardan biridir. Özellikle çeşitli güvercinlere yakından şahit olmak ve sevdikleriniz ile birlikte unutulmaz bir doğa yürüyüşü yapmak isterseniz de kesinlikle gidip görmeniz gereken bir vadidir. Güvercinlik Vadisi her mevsimin insana yaşattığı bambaşka bir haz vardır. Lakin çoğu ziyaretçi vadiye ilkbahar aylarında gitmenin daha güzel olduğunu dile getirir.

Güvercinlik Vadisi çoğu kaynakta yer alan bilginin aksine Ürgüp tarafında yer almamaktadır. Bu güzel vadi aslında Göreme ve Uçhisar arasında konumlanmaktadır. Güvercinlik Vadisi’ne gitmek isterseniz önünüze iki farklı yol seçeneği çıkmakta. Bunlardan bir tanesi Nevşehir Ürgüp yolu üzerindeki caddeyi takip ederek gelinen Uçhisar Kalesi’nin sağ tarafında yer alan Güvercinlik Vadisi’ne kolayca ulaşmanızı sağlayacaktır. Bir diğeri ise yürüyüş seven misafirlerimiz için Göreme civarından, daha çok tırmanış gerektiren bir yoldur.

Güvercinlik Vadisi’ne gelmek için seçtiğiniz yol eğer yürüyüş rotası ise burada vadinin sizlere engebeli arazisi dışında bir de minik sürprizinin olduğunu unutmayın. Vadide yürüyüşünüzü kolaylaştırmak adına bazı bölgelerde kırmızı noktalar yer almaktadır. Kırmızı işaretleri takip eden misafirler yürüyüşlerinin ödülü olan tarifi olmayan bir manzara ile karşılaşırken kırmızı işaretleri takip etmeyen misafirler ise maalesef geldikleri yolu tekrar geri yürümek zorunda kalacaklardır. Vadiyi yürüyerek gezmek istemeyen ziyaretçilerimiz bisiklet ile de vadiyi gezebilmektedirler. Güvercinlik Vadisi için atlanmaması gereken bir diğer önemli konu ise vadide içme suyunun olmayışıdır. Bu nedenle yanınızda su bulundurmanız iyi olacaktır.

Güvercinlik Vadisi ayrıca çoğu kişi tarafından bilinmeyen yaklaşık 10-15m uzunluğa sahip bir şelaleye sahip oluşudur. Vadiyi ziyaret ettiğinizde büyüleyici güzelliği olan şelaleyi görmenizi tavsiye ederiz.

Taşkonaklar Otel Uçhisar’da muhteşem bir konuma ve manzaraya sahip kendinizi evinizde hissedeceğiniz bir otel olmasının yanı sıra sizi güzelliği ile büyüleyecek olan Güvercinlik Vadisi’nin batı yamacına kurulmuştur.

Details
taskonaklar 15 Mart 2021

Kapadokya’nın tüm dünyayı hayran bırakan benzersiz güzelliği bu bölgeyi yıl boyunca turistlerin beğenisine sunan bir bölge haline getirdi. Genellikle balayı tatili için tercih edilse de Kapadokya’daki oteller ve aktiviteler her yaştan kişi için her mevsim hizmet vermeye devam etmekte. Kapadokya seyahati için yaz mevsimini beklemeye gerek kalmadan kış aylarında da Kapadokya’nın tadını çıkarmak ve pek çok aktivite sayesinde eğlenceli vakit geçirmek oldukça mümkün.

Nevşehir bölgesinde yılın en sıcak zamanları normal sayılan sıcaklık değerleriyle Ağustos ayıdır. Genel olarak ocak ayı ise Nevşehir bölgesi için en soğuk geçen aydır ve sıcaklık ortalama 9℃ olur. Hem kış hem de yaz turizmi için yerli ve yabancı pek çok turistin gözde yerlerinden biri haline gelen Nevşehir, yılın dört mevsiminde misafirlerine kapılarını açık tutan bir bölgedir. İster soğuk ister sıcak havalarda gidin, her hava koşuluna uygun aktivite bulmak mümkündür. Özellikle kış aylarında kar yağışıyla beyaza bürünen Peribacaları, gelen her ziyaretçinin görmeyi umduğu kartpostal tadında bir manzara ortaya çıkarır.

Nevşehir hava durumu

Yaz mevsimlerinde gökyüzünü süsleyen rengârenk hava balonları ya da kış aylarındaki karla kaplanan masalsı görüntüsü fark etmeksizin Kapadokya, misafirlerine en eşsiz anları yıl boyunca sağlayan doğal bir güzelliğe sahip.

Kapadokya’da Nerede Kalınır?

Kapadokya’nın doğallığını bozmamak adına yapılan taş otellerin sağladığı ısı yalıtımı sayesinde yazın terlemeden kışın ise üşümeden konaklayabilirsiniz. Bu sayede ziyaretçileri için hem daha sıcak hem de daha romantik bir ortam oluşturulmasına yardımcı olur. Ayrıca Taşkonaklar sahip olduğu şömineli odaları sayesinde, soğuk kış aylarında şömineli odalarda ısınırken Peri Bacaları’na yağan karın tadını sıcacık bir otel odasında izleme imkânı da sağlıyor.

Kapadokya bölgesi aynı zamanda yeni evli çiftlerin balayı için de en sık tercih ettiği tatil bölgelerinden biridir. Taşkonaklar, Kapadokya balayı oteli olarak da yıl boyunca pek çok yeni evli çifti ağırlamaktadır. Şömineli odalar sayesinde de balayı için Taşkonaklar’ı tercih eden ziyaretçileri çıtırdayan şömine ateşi eşliğinde eşiyle geçireceği romantik anlar bekliyor.

Kapadokya’da Yapılabilecek Aktiviteler

Kapadokya denildiğinde akla ilk gelen görüntülerden biri olan hava balonları, bölgeyi ziyaret eden pek çok kişi tarafından tercih edilen bir aktivitedir. Onlarca metre yükseklikten Kapadokya’yı izleme deneyimi farklı mevsimlerde, farklı manzaralar eşliğinde yapıldığında bambaşka bir aktivite gerçekleştiriyor hissi verecektir.

Balon turunuz bittikten sonra hiç zaman kaybetmeden patikalarda, vadilerde turlamanızı da öneririz. Yaz ayları döneminde bu bölgelere düzenlenen yürüyüş turlarına katılarak vadileri, tepeleri daha yakından görebilirsiniz. Eğer kış aylarında yürüyüş turlarına katılmak istemiyorsanız aynı noktaları at sırtında da ziyaret edebilirsiniz. Bembeyaz karla kaplı Kapadokya’da atlarla gezmek, vadiler boyunca turlamak ve masalsı fotoğraflarla günü tamamlamak kesinlikle yapmanız gereken aktivitelerin başında yer alır.

Vadileri gezmenizin bir başka yolu da ATV ve Jeep-Safari turlarıdır. Kapadokya’daki engebeli vadi ve tepelerin tadını isterseniz ATV araçlarıyla da çıkarabilirsiniz. Kış aylarında da devam eden bu aktivite karlı yollarda sorun çıkarmayacak araçlarla yapılıyor. Jeep-Safari turlarındaysa bölgedeki kiliseleri, doğal güzellikleri ve vadileri gezme şansına erişiyorsunuz.

Huzurlu havasıyla ülkemizin sahip olduğu en masalsı yer alan Kapadokya, gerek yapılabilecek aktiviteler gerekse konaklama açısından dört mevsim boyunca ziyaretçilerine unutamayacakları eşsiz bir deneyim yaşatan yerlerden biridir.

 

Details
taskonaklar 24 Ocak 2021

Kapadokya ziyaretinizde beklenmeyen hava koşulları ile karşılaşmamak için önceden mevsimlere göre hava durumunun genel özelliklerinin bilinmesi faydalı olacaktır.

Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kapadokya hava durumu konusunda oldukça değişken. Karasal iklime sahip olan , genel olarak nemli bir havası olmayan bölge yağmur yağdığında dahi kurak sayılacak kadar kuru bir havaya sahiptir. Öyle ki, yağışlı bir günün hemen ertesi günü saki hiç yağmur yağmamışçasına her yeri kupkuru bulabilirsiniz.

Kapadokya’da Kış

Kapadokya, Uçhisar ve Göreme hava durumu açısından kış aylarında Ekim sonundan itibaren ciddi olarak soğumaya başlar. Bu durum Mart sonuna kadar devam eder. Kar yağışı genellikle Aralık ayı gibi başlar ancak sulusepken olarak nitelendirilen bu yağış aralık ayı sonuna kadar yerde kalmaz. Ocak ile birlikte daha yoğun kar yağışları görülür ve hem gece hem gündüz sıcaklıkları oldukça düşük olduğu için yağan kar uzun süre yerde kalır.

Kapadokya’da Bahar

Bahar ayının ılıman etkisi Kapadokya’ya geç gelir. Hatta Nevşehir merkez olmak üzere Kapadokya, Göreme ve Uçhisar hava durumu incelendiğinde, mayıs ve haziran ayı da dahil olmak üzere Temmuz başına kadar serin geceler yaşanır. Ancak ağaçların tomurcuklandığı, hayatın yeniden canlanmaya başladığı ve iç ısıtan hafif sıcaklıkların her yeri donattığı bahar ayları, Kapadokya’yı ziyaret etmek için keyifli bir zamandır.

Kapadokya’da Yaz

Kapadokya’nın yaz mevsimi sıcak ve kurak geçse de boğucu bir yaz havası yoktur.  Bunun iki güzel etkisi mevcut; birincisi gündüz hava ne kadar sıcak olursa olsun bir gölge bulduğunuzda rahat bir nefes alıp serinleyebilirsiniz. İkincisi de geceleri hafif serin olduğu için her zaman rahat bir uyku çekersiniz. Hatta yerel halkın çoğu evinde klima gibi serinletici bir eşya kullanmaz.

Genellikle temmuz ayı sonu ile Ağustos ortasına kadar hava sıcaklığı 40 dereceye çıkar. Bol güneşli, kuru ve sıcak bu zamanlar tatilinizin en güzel günleri olabilir.

Ağustos ayının ortasından itibaren sonuna kadar sıcaklıklar yavaş yavaş düşer ve herkes sonbahar hazırlıkları yapmaya başlar. Yaz mevsiminde en fazla 1 veya 2 kez hafif yağış görülebilir.

Kapadokya’da Sonbahar

Eylül ayı ortasına kadar sıcaklık düşüşü devam ederken, ay ortasında sonbahar artık gelişini hissettirmeye başlar. Ekim ayı ortasından itibarense sıcaklıklar iyice düşer. Ancak yine de Kapadokya seyahati için sonbahar ayları sıcaklıkların çok fazla düşmemesi, boğucu olmaması, sıcak güneşli günlerin akşamlarında oluşan nefis gün batımı manzaraları, balkonda oturup kahvenizi yudumlarken muhteşem panoramalara şahit olmanızı sağlar. Ancak akşam karanlığı bastırdığında hava sıcaklığı düşeceğinden muhakkak bir ceket giymeniz gerekir.

Dışarıda kar yağarken mağara odanızın şöminesi yanında huzur bulmak ya da güneş gözlükleriniz ve şortunuz ile vadide yürüyüş yapmak için artık en doğru mevsimi tayin etmek için verdiğimiz bilgileri değerlendirebilirsiniz.

Details
taskonaklar 20 Ocak 2021

Turkey is one of the amazing countries to visit with its exceptional cultural heritage, history and beautiful scenery. It depends on what your aim is. If you want a vacation away from the busy life of a city, maybe you want to lie on a beach, or want to visit a rich historical site, or stay at the coastline and visit the bays and valleys and islands. For something truly off the beaten path you can visit the Soda lake in Van, or spend a few days in a small city called Amasya situated in a narrow valley on the banks of a river in Black Sea region. Maybe you would like to see the ancient city Ephesus which is  home to the Temple of Artemis and which is one of the seven wonders of the world. It is a Roman archeological site in Selçuk, İzmir Province. It is also where the Virgin Mary’s House is located (Bulbul Mountain, Ephesus).

Cappadocia weather

Another popular place to visit is Antalya with its beaches. You can visit Düden Waterfalls in Antalya to get away from the heat and cool off. You can also visit the Aspendos amphitheater here. If you like paragliding, beaches and beautiful scenery, Ölüdeniz is a charming village where you can feel the tranquility of the nature. Also, Pamukkale, in Denizli which is in the southwestern Turkey, is famous among tourists with its thermal springs and ancient ruins from the city of Hierapolis. The ruins are Unesco world heritage site.

 

Another stunning historical place to visit is Mount Nemrut in Adıyaman. It is home to archeological sites and it is also a Unesco World heritage site. In southeastern Anatolia, Mardin is a stunning city with its architecture and beautiful location on a rocky hill. Of course, Istanbul, the largest and most famous city in Turkey where east meets the west with its history and scenery is worth visiting. Hagia Sophia Bosphorus, The Grand Bazaar and Sultanahmet area is just a few of the sites you can see in Istanbul.

 

When we move to central Turkey, Cappadocia is a beautiful region with the fascinating scenery of cave dwellings, rock formations and hot air balloons. A truly otherworldly destination with its amazing landscape. There are hiking trails to explore the region. The sun sets are unique in Red Valley. In Rose Valley, you can visit the ancient church inside one of the caves, see the rock formations and enjoy the adventure. Flying in a hot air baloon to see the cave dwellings of Göreme town with hundreds of balloons in the sky at sunrise is a sight to see in Cappadocia. In the Pasabag Valley, you can see the fairy chimneys which are really stunning. A rock sits on top of the chimney to keep the balance in stormy weather.

 

Taşkonaklar Cappadocia Hotel

 

You can stay in cave hotels and if you want to feel at home, Taşkonaklar Cappadocia Hotel, in Uçhisar Cappadocia is a boutique style luxury cave hotel. You can enjoy the heritage old civilizations and the beautiful architecture in this hotel. When the inhabitants of these houses left the area for more modern dwellings, Taşkonaklar Hotel was built preserving the historical texture, each stone and every old chimney were protected. You can watch the chimneys and the hot air balloons at sunrise from Taşkonaklar Hotel. There are trips with expert guides from the hotel such as trekking and horseback riding to the neighbor village. Enjoy Turkey, Enjoy Cappadocia in Taşkonaklar Hotel in Cappadocia style decorated rooms.