Şömineli Oteller - Taşkonaklar Kapadokya Mağara Otel
GİRİŞ
ÇIKIŞ
YETİŞKİN
ÇOCUK

Şömineli Oteller

Taşkonaklar

Çevrimiçi
Taşkonaklar

Merhaba 👋

Size nasıl yardım edebilirim?

Oteller sahip olduğu özelliklerle birbirinden ayrılmaktadır. Uzun yıllar önce otel konseptleri sadece barınma ihtiyaçlarını karşılamak üzere hazırlanmıştı. Yani oteli tercih edenlerin tek amacı o an barınma ihtiyacını karşılamaktı. Zamanın ilerlemesiyle birlikte otellerin özelliklerinde değişmeler ve gelişmeler oldu. Oda içerisine TV ve internet başta olmak üzere pek çok teknoloji ve konfor sığdırıldı.

Değişen misyon ve vizyonlarla otel kavramına yüklenen anlam da değişmeye başladı. Barınma ihtiyacından uzaklaşarak pek çok imkandan faydalanılabilen alanlar olarak yeni bir rol üstlenmiş olundu. Bu role paralel olarak otellerin sahip olduğu imkanlar yenilenmiş oldu. Günümüzde farklı konseptlerde müşterilerine hizmet sağlayan pek çok otel bulunuyor. Bu konseptler ise müşterilerin kişisel zevk, beğeni ve hayallerine göre farklılaşıyor.

Otelin bulunduğu alan ile sahip olduğu özellikler arasında bir bağ bulunuyor. Somutlaştırmak adına örnek vermek gerekirse ülkemizde Nevşehir ilinde Peri Bacalarının bulunduğu Kapadokya bölgesinde bulunan oteller arasında yer alan Taşkonaklar’da konsept taştan yapılmış otel odalarıdır. Bulunduğu alana uygun olarak seçilen konseptte doğal mağara odalar içerisinde keyifli anlar geçirmeniz mümkün hale gelmektedir. Ayrıca bu doğal konsept ile doğanın sunduğu pek çok doğal avantajı da yaşamak mümkün hale geliyor.

Otel konseptlerinden en çok tercih edilenler arasında yer alan şömineli oteller, pek çok kişinin öncelikleri arasında yer alıyor. Şömineli otellerin hazırlamış olduğu bu konseptte kış aylarında eğlenceli ve unutulmaz anlar yaşamak oldukça kolay. Konseptin birçok avantajı bulunduğunu açıkça belirtmek gerekiyor. En büyük avantajlarından birisi hemen hemen her müşteri grubu için uygun ve ideal özellikte yer almasıdır. Somutlaştırarak örnek vermek gerekirse; balayı çiftleri için şömineli oteller öncelikler arasında yer alırken, arkadaş grubuyla tatil yapmak isteyenler için de şömineli odalar öncelikler arasında yer almaktadır.

Şömineli Oda

Farklı grupların ilk tercihleri arasında yer alan şömineli oteller arasında Taşkonaklar Otel bulunuyor. Aynı örnek üzerinden devam etmek gerekirse; Kapadokya dokusuna uygun olarak hazırlanan taş ve mağara odalarda yer alan şömineler ısınmanın doğal şartlar altında gerçekleşmesini sağlıyor. Doğal konsepte uygun ısınma modeliyle konsept tamamlanmış oluyor. Ayrıca şömineli otel konseptinin vazgeçilmezleri arasında yer alan şömine etrafında oturarak zaman geçirmek hayatınızdaki unutulmaz dakikalar arasında yer alacaktır. İster ailenizle isterseniz de arkadaş grubunuzla şömine etrafında keyifli sohbetler etme fırsatına sahip oluyorsunuz.

somineli oda

Şömineli otellerde ısınma doğal ateş ile gerçekleşirken, şömineli oda içerisinde eşsiz bir manzara sizleri bekliyor olacaktır. Ateşin için için yanması esnasında çıkardığı sesler sizleri derin hayallere daldıracak kadar etkileyici olacaktır. En sevdiklerinizle birlikte bu atmosfer içerisinde unutulmaz anlar yaşamak mutluluğunuzu artıracaktır. İşte bu gibi nedenler düşünüldüğünde şömineli oteller farklı müşteri grupları için ön plana çıkıyor.

Şehir hayatında klima, kalorifer ve elektrikli soba gibi ögelerle ısınan evlerden kurtularak doğal odun ateşi eşliğinde sağlıklı ısınmayı tercih etmek isteyenler için de şömineli oteller ön plana çıkmaktadır. Ayrıca yıllar önce odun veya kömür sobasının sıcaklığında büyüyen bir nesil zamanla klima vb. ögelerle ısınmaya alışsa da sobanın verdiği sıcaklığa her zaman özlem duymaktadır. İşte bu durumda tatilini şömineli otel de yapmak isteyebilir. Pek çok farklı gruba hitap etmeyi başaran şömineli odalı oteller tercihlerde üst sıralarda yer alıyor.

Şöminenin oda içerisinde sağladığı atmosfer sizleri zaman içerisinde bir yolculuğa çıkaracaktır. Anı yaşamanın yanında hatıralarınıza giderek eskiye duyduğunuz özlemi de gidermenizi sağlayacaktır. Bahsedilen otel konseptleri sizlerde ilkel bir otel düşüncesi ortaya çıkarmasın. Taşkonaklar Otel teknoloji olarak günümüz teknolojisine ait tüm imkanları misafirlerine sunmaktadır. Fakat otelin konsepti doğallıktan yanadır. Taş ve mağara odalar içerisinde jakuzi, klima, şömine, internet, TV gibi daha sayılmayan pek çok hizmet yer alıyor. Şömine konsepti şehir hayatında yaşanması mümkün olmayan ögelerin tatil aracılığıyla farklılık arz edecek detayları bünyesinde barındırma özelliğinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca otelin tüm odalarında değil, tercih edilen odalarında şömine bulunuyor. Bu durum misafirlerin tercihlerine ve kararlarına en uygun olan odayı seçme özgürlüğü sunuyor.

Otellerin farklılaşan konseptleri herkesin dilediği özelliklere sahip otel bulmasını kolaylaştırıyor. Hayal ettiğiniz tatili yaşamak için neye ihtiyaç duyuyorsanız ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek özelliklere sahip oteller arasından seçim yapabilme özgürlüğüne sahip oluyorsunuz. Şömineli odalı oteller en çok tercih edilen otel konseptleri arasında yükselen bir değer olarak görülüyor.

taskonaklar profil
Taşkonaklar
06 Eylül 2022
Yazı Kategorileri : Genel
Menü Görüntüle