Covid-19’a karşı önlemlerimiz Detaylar - Sağlıklı turizm sertifika görmek için Tıkla
×
En İyi Fiyat
GARANTİSİ
+90 384 219 30 01
GİRİŞ
--
ÇIKIŞ
--
Yetişkin
Çocuk
Taşkonaklar

Hakkımızda

TAŞKONAKLAR; UÇHİSAR KAPADOKYA'da hizmet veren bir rüya MAĞARA OTEL

Önce evimiz olsun diye yola çıktık, sonra gördük ki burası yalnızca bize ait olamayacak kadar güzel bir yer, dostlarımıza da açalım dedik.
Sonra anladık ki dostlara açmak da yetmeyecek. Güzellikler herkese açık olmalı ve ev için başladığımız bu rüya Kapadokya'da hizmet veren sıradışı bir otele dönüştü.
Böylece yeni dostlar da edinir olduk. Kapadokya'daki mağara ve hizmet veren otellerin arasında ayrıcalıklı bir yer edindik. Binlerce yıllık uygarlıkların mirası, eşsiz tarihi panoramik manzarası, uzman mimarların mahareti, usta ellerin işçiliği ve Koruma Kurullarının titizliğine bizim de heyecanımızın eklenmesiyle ortaya çıkan bu güzelliği ve o güzellik içinde yaşamanın keyfini hep birlikte sürmek istedik.
İşte bunun için sizleri İstanbul ve İzmir’den Kayseri ve Nevşehir’e günlük uçak seferleri ve Ankara’dan 3 saatlik karayolu yolculuğu ile kolayca ulaşabileceğiniz Uçhisar Kapadokya’daki otelimiz Taşkonaklar’da aramızda görmekten memnun olacağız.

Bülent AKARCALI


Taşkonaklar Kapadokya
Taşkonaklar


İnsan, tarih ve doğanın birlikte yarattığı, dünyada en güzel bütünleştiği eşsiz bir bölge. Binlerce yılda erozyonun oluşturduğu Peri bacaları, vadileri, insanların barınmak ve korunmak için oyarak yarattıkları yeraltı şehirleri, kaya kiliseleri ve bunların içine işlenmiş ve hala canlılığını koruyan iki asırlık freskleri ile bir rüya belde.. Eski Uçhisar beldesinin tam kalbinde, tarihi ve mistik kalıntılar üzerine yıllarca süren titiz bir restorasyon sonucu kurulan Taşkonaklar; her türlü konfor ile donatılmış mağara odaları ve suitleri ile eşsiz bir hizmet veren mağara otel olarak Kapadokya 'da hizmetinizdedir. İnşaat sırasında her bir taş, işleme, duvar, tandırlık, kemer korunarak bugunkü odaların tasarımını oluşturdular. Böylece Taşkonaklar’daki her oda kendi hikayesini korurken estetikle sadeliği ve rahatlığı birleştirdi. Taşkonaklar’dan beş dakikalık bir yürüyüşle Güvercinlik Vadisi’ne indiğinizde, kendinizi ayrı bir dünyada buluyorsunuz. Biraz önce odanızın terasından seyrettiğiniz bir filmin artık baş aktörleri haline geliyorsunuz; bütünleşmiş doğa ve tarihin içinde ayrı bir boyuttasınız...Kafanızı göğe kaldırır kaldırmaz bir masalın parçası olduğunuzu bir kez daha anlıyorsunuz; onlarca rengarenk balon Kapadokya vadilerinin üstünde bulutlarla köşe kapmaca oynuyor. Tertemiz havayı içinize çekerken gününüzü dolduracak farklı seçenekleri aklınızdan geçirebiliyorsunuz; odanızın terasından sessizliği dinlemek ve doğayı seyretmek, vadide trekking, peribacalarının arasında ata binmek, Uçhisar Kalesi’ne kısa bir yürüyüş, rehber eşliğinde veya uçan balonda gezi, konserler ve diğer kültürel aktiviteler... Peribacaları’nın arasında kendi peri masalınızın baş kahramanısınız artık...

Taşkonaklar’a hoşgeldiniz...