Covid-19 Önlemlerimiz - Taşkonaklar Kapadokya Mağara Otel
GİRİŞ
ÇIKIŞ
YETİŞKİN
ÇOCUK

Covid-19 Önlemlerimiz

Taşkonaklar

Çevrimiçi
Taşkonaklar

Merhaba 👋

Size nasıl yardım edebilirim?

Taşkonaklar Otel Kapadokya olarak Covid-19 Önlemlerimiz

Sevgili Misafirimiz,

Uzun zamandır hasretle beklediğimiz, yeniden seyahat etmeye başlayacağımız, güzel Kapadokya’mızdaki keyifli otelimizde hiçbir endişe duymayacağınız şekilde sizleri ağırlayacağımız günler yaklaşıyor. Hepimiz gönül rahatlığı içinde ama duyarlı biçimde tatillerimizi yapmayı hak ettik.

Biliyoruz ki seyahat ederken ve konaklayacağınız yeri seçerken artık hepimizin farklı çekinceleri ve talepleri söz konusu. Kendimizden de yola çıkarak, sizleri en huzurlu, en rahat ve en sağlıklı şekilde ağırlayabilmek adına yoğun bir şekilde çalışıyoruz.

Aldığımız ek önlemlerin ayrıntılarına geçmeden önce, Taşkonaklar’ı özel kılan ve bu süreçte sizlerin gönül rahatlığıyla keyifli bir tatil yapmanızı sağlayacak öne çıkan özelliklerimizi size anlatmak istedik;

Taşkonaklar Kapadokya’da Sağlıklı ve Keyifli bir Tatil

⁃ Ücretsiz olarak odanızda size özel kahvaltı imkanı (kahvaltı ve mutfak hijyen detaylarımızı yazının devamında bulabilirsiniz)

⁃ Odanıza ulaşmak için asansör dahil hiçbir ortak kapalı alan kullanmanız gerekmiyor. Otelimiz geniş ve yemyeşil 2 bahçenin etrafında, Kapadokya Güvercinlik Vadisi’nin eşsiz manzarasına karşı konumlanmış tarihi konak ve mağaralardan oluşmaktadır. Dolayısıyla bütün odalarımızın girişi doğrudan açık havadan olup size özeldir.

⁃ Nefes kesen manzaraları ile 2 geniş bahçemiz, bunca zamandır evde kaldığımız günlerdeki temiz hava ve bol güneş özlemenizi gidermeniz için geniş sosyal mesafeye imkan sunarak sizleri bekliyor

– Otelimiz genelinde veya odalarımızda herhangi ortak / merkezi havalandırma sistemi bulunmamaktadır

⁃ Kendinizi biraz daha şımartmak istediğinizde, kendine ait özel terası olan bir süite’imizi seçebilir, dilerseniz sizler için hazırlayacağımız yemek düzeni ile bütün lezzetli öğünlerimizi ister kendi terasınızda ister odanızda alabilirsiniz.

⁃ Oda servisi menümüzü bütün menümüzü kapsayacak şekilde düzenledik. Dolayısıyla, konaklamanızı nasıl geçirmek isterseniz isteyin sizleri lezzetlerimizden mahrum bırakmayacağız.

Covid-19’a karşı önlemlerimiz

covid 19 otel onlemleri

Bunlara ek olarak, hem sağlığınız hem de keyfiniz için Taşkonaklar olarak aşağıdaki önlemleri aldık. Eğer aklınıza gelen başka herhangi bir soru veya almamızı talep ettiğiniz bir önlem var ise bize her zaman doğrudan ulaşabilirsiniz. Fikir ve talepleriniz bizler için çok değerli.

Öncelikli olarak, temizlik ve koruyucu giysi olarak otelimizde kullanılan maske, el dezenfektanı, genel alan dezenfektanı ve temizlik malzemelerinin tümü Sağlık Bakanlığı tarafından Biyosidal ürün ruhsatlıdır. Bunun da ötesinde, Dünya Sağlık Örgütü’nün bütün tavsiye ve yönlendirmeleri ışığında önlemlerimizi almaktayız.

1- Sağlık Kontrolleri:

Bu zorlu süreçte evlerinde dinlenmede olan (mutlulukla söyleyebiliriz ki Taşkonaklar olarak bu süreçte kimseyi işten çıkartmadık) ve iş başı yapacak bütün çalışanlarımızın işbaşı yapmadan önce tüm sağlık kontrolleri tekrardan yapılmaktadır.

2- Ateş Ölçümü:

Bütün ekip arkadaşlarımızın işe gelişte, öğle arasında ve iş çıkışlarında günde 3 kez vücut ısıları ölçülerek kayıt altına alınmaktadır

3- Online Check-In:

Aynı havayollarında olduğu gibi, biz de artık check-in sürecimizi online şekilde gerçekleştireceğiz. Böylece, geldiğinizde çok daha hızlı şekilde odanıza geçebilecek hem de resepsiyona girmeniz gerekmeyecek

4- Oda Anahtarınız

Siz gelmeden dezenfekte edilecek ve geldiğinizde oda kapınızda sizi bekliyor olacak

5- Hijyen Paketi

Her gelen misafirimize kolonya, maske ve tek kullanımlık ıslak mendilden oluşan bir mini hijyen paketi hediye edeceğiz

6- Valizleriniz;

için yardımcı olacak ekip arkadaşlarımız, tek kullanımlık eldiven ve maskelerini takmış olarak sizlere hizmet verecektir.

7- Detaylar;

Taşkonaklar olarak açıldığımız günden bu yana her zaman bölgenin en temiz oteli olarak bilindik ve hep bunu korumak için titizlikle çalıştık. Yeni süreçte de bundan ödün vermeyerek odalarımızı ek önlemler ile bu yazının en sonunda detaylı bir şekilde anlattığımız prosedüre göre titizlikle temizliyoruz.

8- Restoranımız ve Sosyal Mesafe:

Restoranımızda gerekli sosyal mesafeyi uyguladık. Gönül ferahlığı ile kahvaltınız ve diğer öğünlerin keyfini gerek restoranımızın terasında gerekse yemyeşil ve muhteşem Kapadokya manzarasına hakim iki bahçemizde de çıkartabilirsiniz. Bahçeli küçük otel konseptimizle sosyal mesafenizi rahatlıkla koruyabilirsiniz.

  • Her sabah detaylı olarak ve her kullanımdan sonra masa ve sandalyelerimiz dezenfektan ile silinmektedir

9- İsteyen Misafirlerimize Odalarında Yemek Düzeni

Özellikle süite odalarda konaklayan misafirlerimiz için oturma bölümünü veya kendilerine ait özel teraslarını, yemeklerini alabilecekleri şekilde düzenleyebilir ve bütün öğünlerini odalarına servis edebiliriz. Böylece endişelerinizi, baş başa romantik ve lezzetli bir yemeğe çevirebiliriz.

10- Dezenfektanlar

Otelimizin bütün genel alanlarında sizlerin kullanımı için el dezenfektanları yerleştirildi.

11- Ekip Arkadaşlarımıza Sağlık Eğitimi

Bütün ekibimize Covid-19 hijyen eğitimi anlaşmalı İş Güvenliği firmamız tarafından online olarak verilmiş olup, düzenli olarak hatırlatma eğitimleri düzenlenmekte, hem kamera hem de yönetim ekibimiz tarafından doğrudan olarak uyum sağlamaları kontrol edilmektedir. Sadece bu amaçla otelimizde bir kontrolör ve eğitmen bulunduruyor olacağız.

Mutfaktaki Önlemlerimiz

12- Mutfak ekibimiz;

Otele giriş esnasında önce kendilerini dezenfekte ederler, sonra tek kullanımlık yeni önlük, maske, eldiven ile yüz siperliği takar ve o şekilde girip sizlere eksiksiz hizmet sunmak için hazırlıklara başlarlar.

13- Ozon Cihazı

Mutfağımızda servis ve hazırlık süreci boyunca covid-19 virüsünü yok ettiği bilimsel olarak kanıtlanmış ozon cihazı çalışır.

14- Servis Ekibimiz

Servis ekibimiz de yine eldiven, maske ve şeffaf siperlik ile hizmet vererek tüm siparişlerinizi, herhangi bir temas olmadan size ulaştırırlar.

TEMİZLİK PROSEDÜRÜMÜZ

  • Yıllardır bizimle olan tecrübeli ve güvenilir temizlik ekibimiz, maske ile çalışır ve her oda için ayrı tek kullanımlık eldiven ve temizlik bezi kullanırlar
  • Odalarımız Eczacıbaşı Profesyonel’ in TSE, Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü onaylı Eczacıbaşı Profesyonel Maratem marka temizlik ve dezenfektan ürünleri ile temizlenir
  • Yüksek temas yüzeyleri (masa yüzeyleri, aydınlatma düğmeleri, kumandalar, su ısıtıcılar gibi) detaylı olarak temizlenir ve dezenfekte edilir
  • Nevresim ve çarşaflar otelimizin kendi makinalarında yüksek derecede yıkanır ve kurutulur.
  • Check-out sonrası öncelikle bütün odalarımız havalandırılır, ardından etkinliği bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmış ozon cihazı ile her türlü bakteri ve Covid-19 virüsüne karşı dezenfekte edilir

Bütün bu önlemlerimize ek olarak da sürekli olarak her türlü yeni gelişmeyi, resmi açıklamayı takip ederek gerekli düzenlemeleri almaya devam ediyor olacağız.

Kapadokya’da sağlıklı, hijyenik bir otelde tatilinizin keyfini çıkarmanız için sizi Taşkonaklar’da bekliyoruz.

Taşkonaklar Ailesi