Çevreye Duyarlı Sürdürülebilir Otel - Taşkonaklar Kapadokya Mağara Otel
GİRİŞ
ÇIKIŞ
YETİŞKİN
ÇOCUK

Çevreye Duyarlı Sürdürülebilir Otel

İş yoğunluğu, turistik ve doğayla iç içe olan yerlerde tatil yapma isteği, toplantı, düğün ve daha farklı birçok aktiviteyi gerçekleştiren birçok kişi, en güzel otellerde konaklamak ister. Otellerin konaklamak için ideal bir yer olması, birçok turist ve tatil yapmak isteyen bireyleri otel arayışına itmektedir. 5 yıldızlı, 7 yıldızlı gibi sınıflara ayrılan otellerde olması gereken bir diğer özellik ise otelin çevreye duyarlı ve sürdürülebilir bir otel olmasıdır. Son zamanlarda büyük bir kesim, tercih edeceği otelin sürdürülebilir ve çevreye duyarlı olmasına özen göstermektedir. Aileler ve bireyler, tatil yapacakları otellerin bu şartları taşımasına önem verdikleri için seçimlerini genellikle bu otellerden yana yapmaktadırlar.

cevreye duyarli surdurulebilir otel

Çevreye Duyarlı Ve Sürdürülebilir Otellerin Özellikleri Nelerdir?

Turizm sektöründe faaliyet gösteren otellerin bilinen en önemli özelliklerinden biri, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir yapıda olmalarıdır. Birbirinden farlı özellikleri bulunan bu otellerin bu şartları taşımaları için işletme sahiplerine büyük görevler düşmektedir. Elektrik, su, yemek ve benzeri tüketim konularda planlı olan oteller, bireyleri ve gelecek nesilleri de olumlu şekilde etkilerler. Taşkonaklar Otel doğanın tam ortasında, doğayla iç içe olan bir otel olma özelliğinin yanı sıra hem temiz havası, hem de manzarasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Bu otelin sürdürülebilir bir otel olması ve enerji kaynakları yönünden de tasarruflu olması, oteli vazgeçilmez yapan noktalardan biridir. Bu otellerin geri dönüşüm bölmeleri de bulunmaktadır. Çevreye duyarlı ve sürdürülebilir otel arayışında olan kişiler, yaz aylarının gelmesi ve sıcakların artmaya başlamasıyla birlikte otel arayışına girerler. Bu otellerin en önemli özelliklerinden biri olan tasarruflu ve çevre dostu olmalarıdır ve bu otelleri diğer birçok otelden ayırmaktadır. Taşkonaklar Otel alanında uzman ve işini en iyi şekilde yapan çalışanlarını bu konuda bilgilendirerek gelecek nesillere güzel bir dünya bırakmayı hedefleyen işletmelerden biridir.  Taşkonaklar Otel, bu konuda büyük bir bilgi birikimine sahip ve güçlü alt yapısı ile çevreye duyarlı ve sürdürülebilir otel olma yolunda ilerlemektedir. Başarılı ve her daim müşterisine değer veren kadrosu, Kapadokya’da en çok tercih edilen otellerden biri olmasını sağlamaktadır.

Çevreye Duyarlı Ve Sürdürülebilir Bir Otel İşletmesi Neler Yapar? 

Taşkonaklar Otel çevreye duyarlı bir otel olmak için ilk olarak sürekli kullanılan kaynaklardaki tüketim miktarını azaltmakta ve doğru bir şekilde kullanmaktadır.   Su, elektrik ve yemek gibi bu kaynakların doğru bir şekilde kullanılması ve bilinçsiz bir şekilde kullanılmayarak azaltılması, otellerin çevreye duyarlı bir otel olmasında oldukça etkilidir. Otel odalarında, banyo ve tuvaletlerde ve dış mekânlarda kullanılan suyun azaltılması ve sudan tasarruf edilmesi konusunda hem işletmelere hem de müşterilere birçok görev düşmektedir. Böylelikle çevreye duyarlı otel olma yolunda adım atılır. Aynı şey tüketilen elektrik içinde geçerlidir. Kullanılan elektriğin led ışıklardan sağlanması, elektriğin daha uzun ömürlü olarak kullanılmasını sağlarken elektrikten de tasarruf edilir. Bunların yanı sıra otellerde sürekli kullanılan ve elektrikle çalışan tüm beyaz eşya ve elektrikli ürünlerin az elektrik tüketen modellerden seçilmesi de çevre dostu otellerin göze çarpan özellikleri arasında yer almaktadır.

Yeşil Alan Ve Yeşil Otel

Yeşilliği ve doğanın büyüleyici havasını içine çekmek isteyen bireyler, tatil yapmak için tarihi yerlerin yanı sıra, yeşilliğin fazla olduğu otelleri de seçerler. Yeşilliğin ortasına kurulmuş birçok otel çevreye duyarlı ve sürdürülebilir oldukları için büyük bir kesim tarafından da tercih edilmektedir. Geri dönüşümün olması ve otelde atılabilir ürünlerden ziyade geri dönüştürülebilir ürünler kullanılması otele olan ilgiyi de arttırmaktadır. Çevreye duyarlı ve sürdürülebilir otellere olan talep her yıl artmakta ve bilinçli bir nesil yetiştirip bireyleri bilinçlendirmek bu yolla da mümkün olmaktadır. Çevreye duyarlı ve sürdürülebilir oteller hakkında geniş çaplı araştırma yaparak tatil yaptığınız şehirde ki oteli bu yolla daha rahat bir şekilde seçebilirsiniz. Taşkonaklar Otel, yeşil alanı ve otel içi ve dışında müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak için uyguladığı yöntemler aynı zamanda sunduğu hizmetlerle her mevsim büyük bir kesimin gözdesi olmayı amaçlayarak bu yolda sonuna kadar çalışmayı hedeflemektedir.  Çevreye duyarlı otel arayışındaysanız Taşkonaklar otelde aradığınızı bulabilirsiniz.

taskonaklar profil
Taşkonaklar
08 Ekim 2021

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menü Görüntüle